Disable Preloader

Úspech v srdci

„Nech sa každý stane tým, čím je schopný sa stať, na čo bol stvorený.“

Thomas Carlyle

O úspechu sa už napísalo toho toľko a stále patrí medzi najskloňovanejšie slová, pretože úspech sa dnes nosí. Keď si hodíte toto slovo do vyhľadávače, otvorí sa vám dvanásť miliónov možností a informácií ako to s tým úspechom je a ako ho dosiahnuť. Kto nie je úspešný je tzv. lúzer, čiže stratený prípad. Je to naozaj tak?

Čo je úspech a prečo po ňom túžime

Správne definovať úspech je naozaj ťažké. Väčšina ľudí si myslí, že ho nemá, lenže dôvodom je, že ho nevedia správne definovať. Držia sa určitého spoločenského pravidla a pod úspešným človekom si predstavujú človeka, ktorý má postavenie, prepychovú vilu, drahé autá, exkluzívne dovolenky, fungujúcu firmu, alebo super platený job a teda spájajú si ho s niekým, kto je veľký pracháč.
Pohľad na život takéhoto človeka od priemerne zarábajúceho, plodí závisť a poznámky typu, „niekto sa vedel narodiť“. Avšak o tom ako sa k majetku dostali až tak nepremýšľajú. Cesta k úspechu nebýva pohodlná a určite nie závideniahodná. Úspešní športovci, umelci, obchodníci si museli prejsť tŕnistou cestou plnou odriekania a disciplíny. V aktívnom veku často krát nemajú čas užiť si plody svojej práce. Ak sa bavíme o type multimilionárov, ktorý sa stali otrokmi svojho majetku, tak ich najväčším neúspechom je prepadnúť sa čo len o rebríček nižšie v ich životnej úrovni. Za tento blahobyt denno- denne bojujú a platia veľmi vysokú cenu, svoj drahocenný čas. Stále by sa vám to páčilo a boli by ste ochotní preto tak veľa obetovať? Ale prečo potom úspech je stále tak príťažlivý?

Kedy sme vlastne úspešní ?

Ak náš spôsob života sprevádza pocit radosti a naplnenia. Môžeme žiť na samote, vo veľkomeste alebo pri mori, podľa toho čo nám vyhovuje, voziť sa na starej „pežotke“ a bývať v prenajatom byte, ale ak budeme obklopení príjemnými ľuďmi a robiť prácu, ktorá nás napĺňa, čiže prevládne pocit potrebnosti, tak budeme úspešní.
Meradlo úspechu si vytvárame sami v našich mysliach. Naše pocity, myšlienky a skúsenosti z nás robia tým čím sme. Ak sme milí ku nášmu okoliu a robíme veci srdcom, dostávame spätnú väzbu v tej najlacnejšej a najvzácnejšej podobe akými sú úsmev, priateľský pozdrav, kamarátstvo, výpomoc od blízkeho, dobrá rada, záujem od suseda, vtipná poznámka od predavačky, ochota pomôcť v ťažkých chvíľach a toto sú veci, ktoré robia náš deň a celé naše žitie príjemným a úspešným. Najbližšia komunita v ktorej žijeme a pracujeme, ako sa v nej cítime, čo nám dáva. Môžeme pracovať pre nadáciu s minimálnou mzdou a zároveň byť šťastnejší ako otroci zarábajúci milióny.
Ak si poviete, ale kde nájdem také prostredie, takú komunitu? Čo tak začať od seba a začať si ju vytvárať v mieste svojho bydliska? Obyčajný úsmev, pozdrav a láskavé slovo sú úplne zdarma. Aj keď ste chudobní ako kostolná myš, môžete ich rozdávať a zakrátko sa rozmnožia. A keď ešte nemáte prácu, ktorá vás baví tak „náhodným“ stretnutím sa k nej dopracujete, lebo s takýmto otvoreným srdcom a láskavým prístupom ku svojmu okoliu budete na správnej ceste za vaším osobným úspechom, ktorý z vás urobí súčasne aj šťastného človeka. A o to ide v živote najviac. Veľa šťastia!

Zdielať:

Ľudia sa výnimoční nerodia, ale stávajú sa nimi na základe skutkov, ktoré v živote vykonali.

Produkty Kontakt